Sony Xperia Ion: Geç Gelen Amiral Gemisi

sony-xperia-ion-updated

Sony’nin yeni oyuncağı piyasaya çıktı. Oldukça hesaplı fiyatıyla bir miktar sansasyon yaratmayı başaran Xperia ’nun geleceği, geçmişi kadar parlak olmayabilir. Xperia başarılı bir ticari ürün olsa da günümüz amiral gemileriyle yarışmakta zorlanacağa benziyor.

Sony Xperia Ion 1.5GHz dual-core işlemci ve 1GB RAM gücüyle ile piyasaya çıktı. 16GB dahili bellekle gelen Xperia Ion 32GB’a kadar Micro SD desteği sunuyor. Xperia Ion 12 megapiksellik göz dolduran bir kameraya sahip. 4.6 inçlik büyük ekranı 720p çözünürlük sunuyor. Cihaz maalesef 2.3 Gingerbread güncellemesi ile piyasada. Xperia Ion için 4.0 güncellemesinin planlandığı açıklandı ancak henüz kesin bir tarihten konuşulmuyor.

sony xperia ion large verge medium landscape Sony Xperia Ion: Geç Gelen Amiral Gemisi

Xperia Ion donanım açısından tatmin edici olsa da günümüz amiral gemileri arasında bir hücum bot gibi kalmaktan kaçamıyor. Bir zaman makinasına atlayıp 2011 yazına dönersek bu cihazı bir amiral gemisi olarak görmek mümkün. Ancak 1 sene, jet hızıyla gelişen piyasası için oldukça uzun sayılıyor. Xperia Ion geçen senenin dual-core yükselişini temsil eden amiral gemilerine benziyor. Gelişmiş kamerası bunu bir nebze örtse de Android 2.3 Gingerbread sürümü Ion’a hiç şans bırakmıyor. Bildiğiniz gibi Ice Cream Sandwich güncellemesini bekleyen onlarca cihaz var. Android 4.0 ile gelen amiral gemileri varken neden Xperia Ion’u tercih etmek isteyelim? Bunun yalnızca tek bir cevabı olabilir, o da Xperia Ion’nun fiyatı.

Sony Xperia ion ATT Sony Xperia Ion: Geç Gelen Amiral Gemisi

Xperia Ion, Sony için ilklerin akıllı telefonu oldu. Sony, Xperia S modelinden sonra ikinci kez tek başına bir akıllı telefon üretti. Sadece Sony logosuyla piyasaya çıkan Xperia Ion aynı zamanda Sony’nin ürettiği ilk 4G özellikli akıllı telefon.

Kaynak: Arstechnica

 


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5