Samsung Galaxy S 3: 4.8 İnç, 1.5 Quad-core

fakegalaxys3

Samsung Galaxy S serisi son hızda ilerlemeye ve piyasayı da peşinden sürüklemeye devam ediyor. ’ın uykularını kaçıran Galaxy S II modelinin merakla beklenen takipçisinden haberler gelmeye başladı.

Samsung’un beklenen amiral gemisinin bacası görünmeye başladı. Son haftalarda yoğun bir sızıntı haber akışı yaşanıyor. Bu sızıntıların en sağlamı, güvenilir kaynakları ve isabetli atışlarıyla tanınan BGR sitesinden geldi. Güvenilir bir kaynakla irtibata geçtiğini belirten BGR editörüne göre Samsung yeni cihazını 50 farklı pazarda aynı anda piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yani Samsung Galaxy S 3 hemen hemen tüm ülkelerde aynı anda piyasaya çıkacak diyebiliriz. BGR’nin ulaştığı asıl can alıcı bilgiler bununla sınırlı değil.

galaxy s iii bgr 1 Samsung Galaxy S 3: 4.8 İnç, 1.5 Quad core

Kaynaklardan sızan bilgilere göre Samsung Galaxy S 3 4.8 inçlik oldukça büyük bir ekrana sahip olacak. Açıkçası bu haber iyi mi, kötü mü, karar vermekte güçlük çekiyoruz. Samsung’un amiral gemileri Galaxy Nexus 4.65 inç, Galaxy S 2 ise 4.3 inç büyüklüğünde ekranlara sahip. Yeni bu iki modelden de büyük olacak. ’ün ekran teknolojisi hakkında henüz net bir bilgi sızmadı. Tahminlere göre S 3’ün Super AMOLED Plus HD gibi oldukça gelişmiş bir ekran teknolojisiyle gelmesi bekleniyor. Diğer bir habere göre ’ün gövdesinde plastik türevi yerine seramik kullanılacak.

samsung galaxy s3 Samsung Galaxy S 3: 4.8 İnç, 1.5 Quad core

Gelen bilgiler çoğaldıkça resim daha da netleşiyor ve ortaya korkunç bir canavarı çıkıyor. Samsung Galaxy S 3’ün 1.5 GHz quad-core işlemciyle piyasaya çıkması bekleniyor. BGR’ye göre işlemci seçimi Samsung Exynos olacak. Full HD çözünürlük sağlayan 4.8 inçlik ekran 16:9’luk mükemmel bir görüntüleme oranına sahip. 4G desteği sunan Galaxy S 3 4.0 sürümü ile cebimize girecek.

İlk tahminlere göre yeni Galaxy S 3 bu seneki Mobile World Congress’te duyurulacaktı. Samsung, bekleyiş süresini uzatmamak için bu duyuruyu erkenden yapmayacağını açıkca belirtti. Bakalım bu küçük canavarı ne zaman yakından göreceğiz…

Kaynak: BGR


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5