Retina Ekranlı Yeni MacBook Pro

IMG_4732-660x440

’ın yeni jenerasyon MacBook Pro’su MacBook Air kadar ince, en güncel masaüstü kadar hızlı ve şimdiye kadar üretilen en yüksek çözünürlüğe sahip notebook. Moscone Centre’da tüketiciyle buluşan yeni MacBook Pro, Apple’ı son model ultrabookların ve üst sınıf bilgisayarların en az 1 yıl ilerisine taşıyor.

Retina Ekranlı MackBook Pro, 5 milyondan fazla pikselin 15.4 inçlik ekrana yayılarak 2880×1800 çözünürlük sağladığı üst sınıf bir ürün. Karşılaştıracak olursak standart MacBook Pro 15 inçlik ekranıyla 1440×900 çözünürlük veriyor. Kısacası Apple Retina Ekranlı MacBook Pro ile standartı yükseltmeyi hedefliyor. Analistlere göre bunu başarıyor da. Gartner analisti Caroline Milanesi’ye göre yeni MacBook Pro evrimin ta kendisi. Her bilgisayarın daha ince ve hafif olması gerektiğini söyleyen Milanesi, şimdilik bu seviyede başka bir ürünün bulunmadığını belirtiyor.
macbook pro retina display 460x235 Retina Ekranlı Yeni MacBook Pro
Retina Ekranlı MackBook Pro’nun kapağının altında 2.7GHz gücünde i7 quad-core işlemci, 16GB RAM 786GB bellek ve GeForce GT 650M grafik kartı bulunuyor. Apple’ın kıdemli yöneticilerinden Phil Schiller yeni MacBook Pro’nun şimdiye kadar ürettikleri en güzel model olduğunu söylüyor. Schiller’a göre  henüz bu kadar ince, hafif ve güçlü başka bir notebook üretilmedi.

Yeni MacBook Pro 0.71 inçlik inceliğini yeni Retina Ekran teknolojisine borçlu. Retina Ekran donanımı daha az yer kaplıyor ve eski MacBook Pro modellerine göre daha ince bir tasarıma imkan tanıyor. Bu üst sınıf ürün elbette üst sınıf bir fiyatla geliyor. Retina Ekranlı MacBook Pro’nun $2,199 başlayan fiyatı $3,749 dolara kadar çıkıyor.


Kaynak: Cnet


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5