Nvidia GeForce Grid: Konsol ve PC Oyunları Android’e Geliyor!

gfgrid-header

OnLive ve Nvidia mobil dünyasını değiştirecek adımlar atıyor. oyun kavramına farklı yaklaşan iki devin stratejisi ne olursa olsun, biz oyuncuların kazançlı çıkacağı kesin. Akıllı telefon dünyasında Nvidia adı Tegra işlemcili cihazlarla anılıyor. Ancak Nvidia’nın oyuncular için hazırladığı yeni cloud oyun sistemi ile artık Tegra-powered cihazlara ihtiyacınız kalmayacak.

İkinci nesil cloud gaming platformu Nvidia Grid, cloud sisteminin en büyük sorunu olan gecikmeyi (latency) çözmeye geliyor. İlk jenerasyon cloud gamin sistemlerinin büyümesini engelleyen gecikme, kalitesiz grafikler ve data masrafı sorunları sona eriyor. Nvidia Grid ile oyun oynamak film kiralamak kadar kolay ve yaygın olacak.

gfgrid latency chart Nvidia GeForce Grid: Konsol ve PC Oyunları Android’e Geliyor!

Donanım elemanları her sene yenileniyor, aldığınız son model ekran kartı 2 sene içinde eskiyor. Donanım yarışı sizi de baydıysa GRID cloud gaming sistemi oldukça ilginizi çekecek. GeForce GRID size son model bir süper bilgisayarın erişimini açıyor. Dilediğiniz yerde, dilediğiniz zaman. GRID sistemiyle istediğiniz oyunu, konsol üstü bir kaliteyle oynama şansına sahipsiniz. Üstelik oyunlar cloud sisteminden stream edildiği için akıllı telefon veya tabletinizi götürebildiğiniz her yerde oyun oynayabilirsiniz.

Nvidia GeForce GRID mevcut cloud gaming sistemlerinden kat kat gelişmiş bir hizmet sunuyor. Sistemden oyun kiralayan her kullanıcı bir süper bilgisayara bağlanıyor ve dilediği oyunu kusursuz kalitede oynuyor. Söylenenlere göre sistemin grafik gücü bir GeForce GTX 690 ekran kartına denk geliyor. Ne dersiniz, 2 senede bir upgrade yapmaktan kurtuluyor muyuz?

Kaynak: Androidcommunity


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5