iPad 3 Daha Güçlü Geliyor: 11,666 mAh Şarj

07-03-2012-19-36-21b

Yeni ’in en önemli özelliği sizce ne olacak? 2048×1536 Retina LCD ekran mı, yoksa 4g LTE desteği mi? Yeni harika özelliklerle geliyor ama en büyük artısı içinde, göremeyeceğiniz bir yerde.

Yeni iPad oldukça iddialı geliyor. yeni iPad’i harika özelliklerle donatıyor. Bildiğiniz gibi mobil cihazlarda harika özellikler, korkunç tüketimi anlamına geliyor. Kocaman bir retine ekran, quad-core grafik işlemcisi, LTE modem şarjı pirenaların bir ineği yediği gibi yiyen özellikler. Apple yeni iPad’e eklediği son özellikle önlemini aldı. Yeni iPad 10 saatlik ömrüne sahip.

Apple şarjı yiyen yeni özellikler eklerken tasarruf yapan özellikleri de unutmadı, biraz da mecburdu. Mesela 40nm olan işlemci mimarisi 28’e indirilerek fark edilir bir tasarruf sağlanmış. Buna 11,666’lık yeni şarjı da eklersek en uzun iPad keyfini yaşayacağımızdan eminiz.

Sayılara baktığımızda Apple’ın iPad şarjını neredeyse 2 katına çıkardığını göüroyoruz. 25Wh olan iPad 2 şarjı yeni iPad’de 42Wh olarak karşımıza çıkacak. Miliamp olarak ölçtüğümüzde iPad 2 6944 mAh sunarken yeni İpad 11,666 mAh’lık bir canavar5la piyasaya çıkacak.

kapasitesini yükseltmenin en basit yolu pilin boyutunu büyütmek olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak yeni iPad ve iPad 2 arasında ciddi bir kalınlık farkı yok. Henüz fotoğrafları ortaya çıkmadı ama yeni pil ile eski pil arasında ciddi bir boyut farkı olmadığı açık.

Kaynak: Intomobile


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5