Google’dan Uyarı Mesajı

Google

aramalarınızda yeni bir uyarı mesajıyla karşılaşırsanız şaşırmayın. serverlarında yaptığı incelemelerde yeni bir hareketiyle karşılaştı.

Google serverlarına dadanan malware anormal miktarda arama trafiğini serverlara yönlendiriyor. Google güvenlik mühendisi Damian Menscher şirket blog sayfasında konuyla ilgili açıklama yaptı. Menscher’ın açıklamasına göre malware rutin bakım işlemleri sırasında fark edildi. Menscher, malware’ın arama yapan kullanıcıların bilgisayarları üzerinden anormal miktarda arama trafiğini serverlara yönlendirdiğini belirtti. Malware, yönlendirme işlemini belirli proxy serverları üzerinden gerçekleştiriyor.

Malware henüz belirlenemeyen miktarda kullanıcıyı etkilemiş durumda. Google’dan gelen açıklamaya göre etkilenen kişilerin arama sayfalarının üstünde bir uyarı mesajı görüntülenecek. Yani bu aralar Google arama sayfanızda, daha önce hiç görmediğiniz bir mesaj görürseniz heyecanlanmanıza gerek yok. Bu aşamada antivirüs ve spyware yazılımlarımızı güncelleyip beklemekten başka yapılacak bir şey yok.

Kaynak: Mashable

 


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5