Google Glass’tan Haber Var

project-glass-google-augmented-reality-glasses-5

Tasarımı ve işlevi ile ilk gördüğümüz günden beri aklımızdan çıkmayan ’tan yeni haberler var. Bu haberler tahmin ettiğiniz gibi yıllık Google Konferansından değil, maalesef. Konferansta Google’dan Vic Gundotra’ın sergilediği gözlükler hakkında açıklama yapılmadı. Engadget ekibi tüm konferans alanında ajan gibi çalışarak yeni bilgilere ulaştı.

Yeni bilgilere göre Google Glass’ın bağlantı seçenekleri henüz kesinleşmedi. Mühendislerin yeni bağlantı opsiyonlarını denediği söyleniyor. Mevcut prototiplerde henüz WWAN bağlantı seçeneğinin olmadığı söyleniyor. Prototip gözlükte olmasa bile Google Glass’ın 3G veya 4G modülü ile piyasaya çıkması bekleniyor. Kesin gözüyle bakılan bağlantı se.eneği elbette WiFi. Öncelikli fikir Google Glass ile internete bağlanmak için WiFi noktalarından veya akıllı telefonunuzdan tethering yapacağınız bağlantıdan yararlanmak.

google glasses lead 460x258 Google Glass’tan Haber Var

Google Glass’ın bağlantı opsiyonları kadar kontrol yöntemleri hakkında da farklı sesler var. ses komutlarını tanıyacak. Ayrıca sağ tarafında bazı hareketleri tanıyan bir touchpad mevcut. Büyük ihtimalle Google Glass akıllı telefonumuzda kontrol edilebilen bir ürün olacak. Yani Google Glass’ı akıllı telefonumuzun bir aparatı gibi kullanabileceğiz. Google Glass aynı akıllı telefonunuz gibi akselerometre ve jiroskop ile çalışıyor. Bu da baş sallama gibi hareketleri kontrol amaçlı kullanabiliriz anlamına geliyor. Cihaz sağ tarafta, kulağın tam arkasında kalan dahili bir pile sahip. Pil ömrü ve tipi hakkında henüz net bir bilgi yok.

Google Glass’ın görüntü kaydını canlı olarak stream yapması bekleniyor. Gözlüğün formatı da bu olacak, hayatınızın canlı bir kaydı.

Kaynak: Engadget 


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5