En Güvenli Android Sürümü

android-abd-ordu1

Geliştiriciler yepyeni bir sürümü için kolları sıvadı. Henüz hazırlık aşamasındaki projeden şimdiye kadar görülmüş en güvenli sürümü çıkacak. Bu özel proje, özel bir kullanıcı için geliştiriliyor.

Şimdiye kadar yazılan en güvenli Android sürümü ordusu için özel olarak geliştirilecek. hükümeti aldığı yeni kararla çok gizli belgeleri akıllı telefonlarda da taşımaya kadar verdi. Yeni düzenleme ile ordusu, okyanus ötesi operasyonlarda ve ulusal sınırlar içindeki görevlerinde kullanmaya başlayacak. ordusu için geliştirilen Android sürümü kablosuz ağlar üzerinde maksimum performans sergilemek üzere tasarlanıyor. Odak noktası güvenlik olan yeni Android sürümü ağ üzerinden güvenli veri alışverişi ve daha güvenli veri saklama seçenekleri ile hazırlanıyor.

abd ordu android 460x298 En Güvenli Android Sürümü

ABD hükümeti bugüne kadar güvenlik gerekçeleri ile akıllı telefon kullanmıyordu. Hacker saldırılarına karşı risk almak istemeyen hükümet gizli dosyaları tehlikeye atmaktansa akıllı telefonlardan uzak durmayı seçmişti. Android işletim sisteminin esnek yapısı ABD hükümetinin vizyonunu değiştirmeye yetti.

ABD ordusunun Android işletim sistemini tercih etmesinde başlıca neden sistemin yapısı. Açık kaynak kodulu bir işletim sistemi olan Android yazılımcılar için oldukça kullanıcı dostu bir yapıya sahip. Geliştirme bakımından büyük kolaylık sunan Android işletim sistemi ABD ordusunun ihtiyaçlarına göre yenilenecek.

Ne dersiniz, sizce süper güvenli Android sürümünün ticari bir versiyonu piyasaya sürülür mü?

Kaynak: Allvoices


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5