Android 4.1 Jelly Bean

android-jelly-bean-google-update-2435

ilk günden Android’in son sürümü hakkında bilgi yaymaya başladı. Google’ın Ice Cream Sandwich çıktığından beri üzerinde çalıştığı Android 4.1 Jelly Bean sürümü hakkında çok sayıda detay paylaşıldı. heyecan verici yeni özellikleri ile Andorid’in en yenilikçi sürümu olacak.

android jelly bean 1 400x300 Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.1 Jelly Bean aslında 4.0 Ice Cream sürümünün üstüne kurulan küçük bir güncelleme. Bu güncelleme uyarı mesajlarından sesli aramaya kadar alıştığımız birçok özelliği yeniliyor ve akıllı telefonunuzu yeni özelliklerle buluşturuyor.

Arama devinin ’ye vereceği cevap Jelly Bean ile geliyor. Çıkışıyla birlikte her Apple ürünü gibi vitrinin baş köşesini kapan sesli arama savaşlarını başlattı diyebiliriz. Google I/O da gösterilen Jelly Bean tanıtımına göre arama devi, sesli arama konusunda herkesi geride bırakmaya hazırlanıyor. Google Now’ın sıradan adı sizi yanıltmasın, Forbes’ten kashmir Hill Google Now’ın sezgisel gücünü “korkunç” olarak tanımlıyor. Google Now kullanım alışkanlıklarınızdan topladığı ipuçları ile size önerilerde bulunuyor. Otobüse yetişmeniz için evden çıkmanızı tavsiye ediyor. Sevdiğiniz grubun konser vereceğini hatırlatıp biletleri almanızı söylüyor. Kısacası Google Now’ın tahmin gücü, ’yi şirin bir uygulaması gibi gösterecek güçte.

350053 barra and jelly bean 444x300 Android 4.1 Jelly Bean

Dikkat çeken diğer yenilik bilgilendirme sisteminde. Jelly Bean 4.1 notifications sistemini yeniden yapılandı. Mesela MMS veya Facebook yoluyla paylaşılan bir fotoğraf bilgilendirme panelinde görüntüleniyor. Bilgilendirme panelinizdeki fotoğrafı kapatmak istemiyorsanız boyutunu değiştirebilir, aşağı veya yukarıya taşıyabilirsiniz.

Ice Cream Sandwich’in getirdiği yeni widget özellikleri Jelly Bean ile daha da geliştirildi. Artık widgetları yeni bir konuma sürüklediğinizde tüm simgeler otomatik olarak yer değiştiriyor. Yani 4.0 ile klasörlerin içinde gerçekleşen özellik aa ekrana taşınmış. Jelly Bean ayrıca widgeti otomatik olarak boyutlandırıyor.

google jellybean slide Android 4.1 Jelly Bean

Ice Cream Sandwich ile gelen Android Beam, Jelly Bean ile güncellenen başka bir özellik. Android Beam Ice Cream Sandwich sürümünün en heyecan verici özelliklerinden biriydi. Sınırlı sayıda cihaz desteği ve data limiti Android Beam’in işlevselliğini sınırladığı için Google bu konuya da el atmış. 4.1 sürümü ile Beam’i fotoğraf ve video paylaşımı için kullanmak mümkün olacak.


Bu Yazıyı Facebook'ta Paylaşın!

Yorum Yaz

WordPress | Reklam5